Kategorie -Sport

Diaspora Sport Unkategorisiert

Македонскиот фудбалски интернационалец Дарко Чурлинов од денеска и официјално е нов фудбалер на VfB Stuttgart

08.01.2020 Германија Спорт Македонскиот фудбалски интернационалец Дарко Чурлинов од денеска и официјално е нов фудбалер на VfB Stuttgart Нашиот младински...

Business Diaspora Sport Unkategorisiert

Отворен нов забавен воден парк во Германија, со големина колку 60 фудбалски игралишта

14.12.2019 ЖИВОТ Отворен нов забавен воден парк во Германија, со големина колку 60 фудбалски игралишта Нов забавен воден парк со големина колку 60 фудбалски...

Business Mazedonien Sport Unkategorisiert

Најпопуларниот и најмодерен ски центар во државата новата ски сезона ќе ја започне ребрендиран како “Ресорт Маврово“

29.11.2019 Македонија Најпопуларниот и најмодерен ски центар во државата новата ски сезона ќе ја започне ребрендиран како Ресорт Маврово, под чиј бренд се...

Diaspora Kultur Mazedonien Sport Unkategorisiert

Европскиот шампион Селдин ќе лизга за Македонија! Вечерва во Италија настапува под македонско знаме

Европскиот шампион Селдин ќе лизга за Македонија! Вечерва во Италија настапува под македонско знаме Петнаесетгодишниот Селдин Салиу од Маврово и Ростуше...

Diaspora Mazedonien Sport

РК Вардар европски ШАМПИОН!

03.06.2019 Германија  РК Вардар е европски ШАМПИОН! РК Вардар е најголемиот македонски освојувач на сите времиња! Вардар се качи на европскиот ракометен трон и...

Business Diaspora Kultur Mazedonien Sport

Прва посета на грчки премиер на нашата земја,со право ја нарекуваат историска. Ова е прв доказ за де факто признавање на Република Северна Македонија од грчка страна.

02.04.2019 Македонија Во текот на првата официјална посета на грчкиот премиер Алексис Ципрас на Македонија се очекува потпишување на договори во областа на...

Diaspora Mazedonien Sport

Rhein Neckar Löwen 27-30 HC Vardar

ВАРДАР ГО ПОБЕДИ РАЈН НЕКАР ВО ГЕРМАНИЈА СО 30-27 чет, 07.02.2019 | 7:51 am   Ракометарите на Вардар со доминантна игра синоќа забележаа значајна победа со...