Diaspora Mazedonien Sport

Мајсторија на Алиоски за победа над Болтон (Видео)

23.02.2019

Езџан Алиоски го држи Лидс на курсот за Премиерлига: Мајсторијата на Алиоски за победа над Болтон

Езџан Алиоски (Прилеп 12.02.1992) го одржува Лидс на пат за враќање во Премиерлигата. Македонскиот репрезентативец постигна мајсторски гол за победа на екипата од „Иланд Роуд“ над Болтон со 2:1 во 34. коло во англискиот Чемпионшип

видео ⚽️

▶️https://youtu.be/ugKpH1tLVlg

▶️https://youtu.be/EhnxbdY43lw

Алиоски ја погоди целта со одличен лоб што го упати од надвор од казнениот простор го совлада гостинскиот голман Метјуз за еуфорија на трибините и славенички танц на тревникот.

За крилниот напаѓач на Лидс и на македонскиот национален тим ова е шести гол во сезоната со кој уште повеќе ја зацврсти довербата кај менаџерот Марсело Биелса

секоја чест шампион….

АС